Menu

13. Noc Kulturalna w MGS
17 -18/09/2016
18.00 – 1.00 

Kompletny program 13. Nocy Kulturalnej znajdą Państwo tutaj:http://noc.czestochowa.pl/program

Co się u nas działo? Zobacz zdjęcia
fot. Łukasz Kolweiński 

 • Nocne zwiedzanie wystaw (za okazaniem karnetu)  od 18.00 do 1.00
   
 •  Still life – złóż martwą naturę
  Sala Śląska, między 18.00 a 1.00
  Zabawa erudycyjna dla dzieci i dorosłych przygotowana  w oparciu o prezentowaną w MGS wystawę pokonkursową Martwa natura w fotografii. Jej zwiedzanie będzie wstępem do podjęcia zabawy. Uczestnicy doświadczą czym jest czym w praktyce jest martwa natura, termin używany w sztuce, układając własne kompozycje z owoców, kwiatów, naczyń, tkanin itp. Do dyspozycji będę mieć przedmioty o różnych fakturach, kolorach i kształtach oraz wyznaczone białymi planszami z pleksi przestrzenie do układania kompozycji (dwa-trzy stanowiska). Jako elementy wzbogacające aranżację posłużą również tafle lustrzane oraz światło. Efekty działań będą sfotografowane, a zdjęcia – w postaci wystawy on-line - zostaną zamieszczone na stronie MGS.
   
 • Mega Kolorowanie
  Sala Poplenerowa, godz. 18.00 – 1.00
  Międzypokoleniowa, antystresowa, lifestylowa zabawa w kolorowanki. Nie jest to, co prawda, zachęta do tworzenia własnych obrazów, ale z pewnością to dobry początek zabawy w sztukę, zaproszenie do samodzielnego rysowania dla przyjemności. Najważniejszy w naszej propozycji jest fakt, że stawiamy na wspłódziałanie - jedną wielkoformatowa kolorowankę może współtworzyć jednocześnie kilka osób. Wielkie kolorowanki wraz z kompletami kredek, pisaków, farb i in. będą wywieszone i wyłożone w Sali wystawowej. Czas zabawy – dowolny.
   
 • Uszy do góry!
  Warsztaty graficzne ozdabiania toreb
  sala Poplenerowa, godz. 18.45 – 21.00
  Tworzenie nadruku graficznego na torbach lnianych. Graficzne cytaty/fragmenty z wystawy Natalii Talarek mogą być uzupełnione przez uczestników własnymi motywami graficzny. Z tak przygotowanej matrycy, przy pomocy wałków, farby i prasy drukarskiej będzie odbijał swoją grafikę na torbie. 
   
 • Fotościanka. Monidło
  Teren przed Galerią, godz. 18.00 – 1.00
  Atrakcja na zewnątrz Galerii przygotowana w nawiązaniu do prezentowanej w galerii wystawy fotografii. Zabawna forma kontaktu z fotografią, kiedy to stajemy się bohaterami niezwykłych scenografii czy scenerii – egzotycznych, baśniowych i in. wydrukowanych na ściance z wyciętymi otworami na twarze. W tym przypadku formą scenograficzną będą reprodukcje wybranych obrazów z wcześniejszego programu galerii (za zgodą autorów),  rozpięte na stojakach przed galerią. Fotografowanie się uczestników – we własnym zakresie.
   
 • Wyjście z cienia
  Pokaz mody Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W. S. Reymonta w Częstochowie
  Godz. 19.45
  Sala Gobelinowa
   
 • Noc z częstochowskimi mozaikami (gra miejska)
  Stowarzyszenie Architektów Polskich
  Galeria (z mozaika na elewacji) jako punkt wyjścia do gry.

 

Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter