Menu

9/2018< godz. 18.00 - 1.00
NOC W GALERII

Już wkrótce opublikujemy cały program 15. Nocy Kulturalnej w Częstochowie. A tymczasem zapraszamy do zapoznania sie z propozycjami MGS na tę niezwykłą noc.

Siła głosu1.jpg

SIŁA GŁOSU – warsztaty emisji głosu
Sala Śląska, godz. 21.00 -22.00 i 23.00 – 0.00
Prowadzenie: Anna Pawlus
     Charyzmatyczna wokalistka zespołów metalowych Carura oraz Gallileous poprowadzi warsztaty emisji głosu. Odniesieniem dla warsztatów jest prezentowana w tym czasie wystawa malarstwa Beaty Bigaj, z wyraźnym tematem jakim jest zjawisko BUNTU i jego egzemplifikacje wizualne. Jedną z ekspresji buntu jest krzyk, a bunt wyraża się w sile głosu.
     Wachlarz muzycznych zainteresowań i umiejętności Anny Marii Beaty Pawlus jest bardzo szeroki – od piosenki artystycznej, po death metal. Swój wokal szlifowała samodzielnie, jak i pod okiem wybitnych trenerów, m.in. Melissy Cross, kształcąc różne techniki wokalne – od czystego śpiewu po efekt „fry”(skrzeczenie, wrzask). Sama uczyła się techniki Speech Level Singing, która ma na celu utrzymanie krtani w pozycji naszej mowy, czyli pozycji „naturalnej”. Efektem pracy tą techniką jest zdrowy, świadomy głos, wykorzystujący całą naszą skalę, bezwysiłkowy krzyk.
     Podczas warsztatów artystka zaprezentuje techniki wokalne na przykładach muzycznych z własnego dorobku i innych wokalistów wykorzystujących dany efekt wokalny, poprowadzi dla ochotników ćwiczenia przygotowujące gardło do emitowania efektu oraz ćwiczenia mięśni twarzy, wtajemniczy w techniki i sposoby na wzbudzenie efektu ‘fry’. Zabawę dopełnią improwizacje do muzyki - płynna zmiana pomiędzy czystym i skrzeczącym wokalem.

PRZYSTAŃ DŹWIĘKU, KOLORU I ŚWIATŁA
Tarasy Galerii lub Sala Gobelinowa, godz.18:00 - 1:00  
Koncert Dźwięki Ziemi i Przestrzeni - muzyka etniczna wykonywana na oryginalnych instrumentach, wspólne granie z uczestnikami, sesja fotograficzna z mappingiem ciała, formy plastyczne. Projekt przygotowali Agnieszka Lamirowska i Grzegorz Korzeniec - muzycy Dźwięków…

NÓŻ I FARBA – otwarta pracownia artysty
Sala Poplenerowa, godz.19.00 – 23.00
Prowadzenie: Jacek Łydżba
      Częstochowski artysta malarz Jacek Łydżba zaprasza do swojej – okolicznościowo zorganizowanej w sali galeryjnej - pracowni artysty. Na oczach publiczności i razem z nią będzie wykonywał szablony, z których, po odmalowaniu na papierze (lub dowolnym materiale, np. przyniesionej koszulce) powstaną obrazy – wycinanki, motywy inspirowane zarówno sztuką ludową jak i miejskim graffiti. Działania artysty będą stałą zachętą do przyłączania się, na każdym etapie powstawania małych dzieł, ochotnicy, pod jego opieką, będą przycinać ostrymi narzędziami (skalpel, nóż!) wybrane wzory albo też, za pomocą wałków, gąbek i farb, przenosić je na wybrany materiał. Łydżba w tworzonych przez siebie wycinankach wykazuje zmysł dekoracyjny i poczucie humoru, nocne tworzenie sztuki także odbywa się z przymrużeniem oka…
fot. Karolina Łydżba

Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter