Menu

oferta sprzedaży
kasa MGS/OKF

Roi Dore Bijoux to francuska luksusowa marka specjalizująca się w projektowaniu i produkcji biżuterii artystycznej. Jej twórcami są partnerzy:  Galeria Roi Dore i Atelier Magic Paris. Cechą wyróżniającą tę markę jest jakość projektów inspirowanych dziełami sztuki. Niepowtarzalne projekty biżuterii, które powstały we współpracy z artystami, projektantami, historykami sztuki i galeriami są w istocie małymi dziełami sztuki. Jakość dotyczy również materiałów i wykonania - aby wyeliminować potencjalne ryzyko alergii lub innych reakcji, stosowane są materiały bez niklu, pochodzące z identyfikowalnych żródeł, hipoalergiczne, z certyfikatem UE.

Dziełami źródłowymi dla oferowanej w sprzedaży w Miejskiej Galerii Sztuki biżuterii (wisiorki, bransoletki, kolczyki) są m.in. obraz Artura Majki, rycina Albrechta Dürera „Melancholia 1”, rzeźba Stanisława Szukalskiego „Toporzel”. Szczególne zainteresowanie może jednak wzbudzić wykorzystany w rożnych ozdobach projekt na podstawie ostatniego dzieła, jakie pozostawił Zdzisław Beksiński.
O tym właśnie projekcie tak pisze kuratorka Galerii Roi Dore, Magdalena Sawczuk (Angora, 16 maja 2021): „Biżuteria zaprojektowana przez Roi Dore Bijoux i wykonana za zgodą Muzeum Historycznego w Sanoku stanowi niezwykły przykład dialogu pomiędzy sztuką wysoka a użytkową. Na obrazie, używając ograniczonej palety barw, artysta stworzył intrygująca formę, która zdaje się wyłaniać z nicości. Roi Dore Bijoux odtworzyło tę formę w trójwymiarze, zachowując jej dynamiczny, ale i harmonijny charakter. Najmniejsze detale odwzorowane z zaskakującą dokładności tworząc tym samym niepowtarzalną biżuterię.”

Poniżej kilka przykładów z oferty (fot. Elżbieta Hak).
Biżuteria dostępna w kasie MGS

Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter