Menu

Spotkanie z dziennikarzem Programu III Polskiego Radia
Piotrem Metzem
7/04/2016, godz. 19.00
sala kina OKF

Dziennikarz, radiowiec i kolekcjoner – wg różnych źródeł -  kolekcja zgromadzonych przez niego płyt, ułożonych jedna na drugiej, przewyższyłaby Pałac Kultury w Warszawie. Dziennikarz  muzyczny radiowej Trójki, znany także z telewizji. W latach 90-tych  był naczelnym miesięcznika Machina, współtworzył muzyczne programy w Radio RMF FM. Absolutny miłośnik muzyki, trudno też znaleźć większego fana i znawcę zespołu The Beatles niż Piotr Metz.

Na czwartkowy wieczór organizatorzy przygotowali prawdziwą bombę - odsłuch pierwszej kopii taśmy-matki albumu „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band”. Jak zapowiada  Piotr Metz, jakość dźwięku oferowanego z takiej kopii jest bardzo wysoka i bardzo zbliżona do doznań zapewnianych przez oryginał. W Polsce to ekskluzywne wydarzenie obyło się dotąd dwukrotnie – w Studiu im. Agnieszki Osieckiej Polskiego Radia oraz podczas targów Audio Video Show 2015 r. Uczestnicy tych wydarzeń określali je jako przeżycie niemal mistyczne…

Drugą, unikatową atrakcją wieczoru będzie projekcja fragmentów legendarnego filmu dokumentalnego o Beatlesach „Let it be”, w reż. Michaela Lindsay’a Hogga. Film ma swoją własną, ekscytującą historię: został nagrodzony Oscarem, a przedstawia najtrudniejszy czas w zespole – niedługo przed rozpadem – co, jakoby stawia zespół w niekorzystnym świetle, stąd blokowanie jego ponownego wydania. Mimo przygotowania w 2003 roku nowej, zremasterowanej wersji, film od lat 80-tych film nie jest oficjalnie dostępny. Zamknięty, opatrzony komentarzem Piotra Metza, pokaz w OKF, odbędzie się w oparciu o zgodę reżysera filmu M. L. Hogga.

Program wieczoru przewiduje także trzecią, niepowtarzalną okazję dla fanów zespołu – okolicznościową, przygotowaną tylko na jeden wieczór wystawę pamiątek po Beatlesach z kolekcji Piotra Metza, dostępną wyłącznie dla uczestników spotkania w sali OKF.

Współorganizatorem spotkania jest firma Delta-Audio Macieja Grabałowskiego, który zapewni najlepszy sprzęt do odtwarzania muzyki. Wspólne słuchanie i rozmowy mogą potrwać długo w noc…

Wstęp na spotkanie jest biletowany. Bilety w cenie 70,- zł normalny i 50,- ulgowy będą dostępne w kasie OKF od 23 marca.
Bilety ulgowe przysługują uczniom i studentom do 26 roku życia. 

 

Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter