Menu

Zróbmy to razem! to rodzinny projektu edukacyjno – warsztatowy adresowany do dwóch pokoleń: dziadków i wnucząt (od 6 do 15 lat). Zajęcia warsztatowe mają odrębne tematy, na każdym spotkaniu dziadkowie i wnukowie wykonują wspólnie inną pracę artystyczną. Warsztaty prowadzą profesjonalne instruktorki edukacji artystycznej wspierane przez wolontariuszy. Warsztaty rozwijają wyobraźnię i sprawność manualną, uczą wyczucia kształtu i koloru. Dwugodzinne spotkania mają niezwykłą atmosferę – kreatywnych działań, radosnej zabawy i zacieśniania więzi rodzinnych.

PROGRAM 2016

  • 7 lipca 2016, czwartek, godz. 10.30 - 12.30
    Mała ceramika z morskim motywem - prowadzenie Agnieszka Kamińska z Pracowni Ceramiki i Sztuk Wszelakich "Czarodzejska Zagroda" w Kuźnicy Starej, artysta plastyk, pedagog artystyczny
    Warsztaty ceramiczne dla wnuków i dziadków pokazujące w jaki sposób kawałki bezkształtnej gliny można zamienić w małe formy użytkowo - dekoracyjne. Instruktorka przygotowała formy do kształtowania glinianych naczyń ułatwiające początek pracy. Po dokładnym wymodelowaniu naczyń od środka, kolejnym etapem będzie ich dekorowanie motywami o tematyce morskiej. Wodne zwierzęta i rośliny są inspirującym i wdzięcznym tematem do pracy twórczej. Wszystkie prace uczestników zostaną wypalone i poszkliwione. Można je będzie odebrać 18 lipca podczas kolejnych warsztatów prowadzonych przez instruktorkę.
     
  • 18 lipca 2016, poniedziałek, godz. 10.30 - 12.30
    Mała papiernia - prowadzenie Agnieszka Kamińska z Pracowni Ceramiki i Sztuk Wszelakich "Czarodzejska Zagroda" w Kuźnicy Starej, artysta plastyk, pedagog artystyczny
    Uczestnicy poznają technikę ręcznego wytwarzania arkuszy ozdobnego papieru, nauczą się jak czerpać papier za pomocą specjalnego sita. Po dodaniu suszu roślinnego do masy papierowej, każdy z wykonanych arkuszy stanie się jedyny w swoim rodzaju - unikalny. Na zajęciach powstanie też  indywidualna papeteria z kopertą i wizytownikiem.
     
  • 25 lipca 2016, poniedziałek, godz. 10.30 - 12.30
    Koralikowo - prowadzenie Adrianna Zawadzka, artysta plastyk, pedagog artystyczny, autorka warsztatów i projektów artystycznych dla dzieci
    Celem warsztatów jest stworzenie unikatowej biżuterii – broszek, zawieszek, kolczyków inspirowanych barwą i urodą letniego ogrodu. Materiałami do pracy będą szklane i drewniane koraliki, wstążki, druciki i  piórka. Ozdoby będą miały profesjonalne zapięcia, zawieszki i łączenia elementów.
     
  • 1 sierpnia, poniedziałek, godz. 10.30 - 12.30
    Odwieczny krzyk mody - na głowach ogrody - prowadzenie Edyta Cieślik-Moczek, artysta plastyk, arteterapeutka.
    Warsztaty tworzenia ozdób i nakryć głowy inspirowanych sztuką baroku i rokoka. Wianki, korony, przypinki do włosów i kapeluszy wykonanie z krepiny, koralików wstążek i piórek – źródłem inspiracji do tworzenia tych niezwykłych ozdób i nakryć głowy będą XVII i XVII wieczne obrazy.

     
  • 8 sierpnia 2016, poniedziałek, godz. 10.30 - 12.30
    Etnicznie i praktycznie - prowadzenie Izabela Kita, artysta plastyk, pedagog, autorka warsztatów i projektów artystycznych dla dzieci
    Na bawełnianych torbach farbami i pisakami do tkanin  uczestnicy warsztatów namalują własną, niepowtarzalną kompozycję inspirowaną sztuką etniczną Australii    i Afryki. Podstawą dekoracji torby będą motywy dekoracyjne charakterystyczne dla tych rejonów. Naniesione na płótno za pomocą przygotowanych przez instruktorkę szablonów  staną się punktem wyjścia do stworzenia indywidualnej dekoracji. 
     
  • 16 sierpnia 2016, wtorek, godz. 10.30 - 12.30
    W szklanym rajskim ogrodzie - prowadzenie Marta Kasprzyk, artysta plastyk, pedagog artystyczny, prowadzi autorska pracownie "Mała Ceramika"
    Podczas warsztatów powstaną małe szklane witraże przedstawiające rośliny i zwierzęta. Instruktorka wykorzysta w pracy techniką Tiffanyˊego. Z małych kolorowych szkiełek owiniętych taśmą miedzianą, zlutowanych i popatynowanych powstaną oryginalne prace, które będą niezapomnianą pamiątką z tegorocznych letnich zajęć.

Opłata za udział w warsztacie:
osoba dorosła - 5 zł
dziecko - 5 zł

Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne do prowadzenia warsztatów. Wykonane przez uczestników przedmioty artystyczne przechodzą na ich własność.

Zapisy na warsztaty przyjmuje p.Barbara Szyc
tel.  605 63 63 01; 34/324 60 57
e-mail: b.b.szyc@onet.pl

(zdjęcia poniżej - z poprzednich edycji)

Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter