Menu

2 Noc Kulturalna - Miasto śni na jawie

w Miejskiej Galerii Sztuki


18.30 - aktualne wystawy Miejskiej Galerii Sztuki
20.00 - Ces't la vie malarstwo Jacka Pałuchy, spotkanie z artystą na sali wystawowej

Spotkanie ze znanym, częstochowskim artystą w czasie trwania jego wystawy da sposobność do rozmów o świecie tworzonym w obrazach przez Jacka Pałuchę. Obrazach wielowarstwowych, w których poprzez narracje, dzięki kontrastowi czystych barw i groteskowego rysunku, wchodzimy w opowieść życiu jako karnawale z jego wielkością i małością.

18.00 - 24.00 - wystawa plenerowa Elżbiety Chodorowskiej przed siedzibą Galerii,
przejście pod filarami

Tematem wystawy jest dążenie istot ziemskich do wolności oraz ich lęk przed zniewoleniem. Głównym motywem jest człowiek, który pragnie niezależności i swobody oraz ptak - symbol wolności. Całość wykonana z tkanin naturalnych i innych ekologicznych materiałów w kolorystyce nieba i ziemi.

22.00 - 24.00 - Rahim Blak Fast and furious - pokaz na ekranie przed siedzibą Galerii

"Kim mogłyby być Rahim Blak, gdyby istniał jako jedna osoba, pojedynczy fizyczny byt? Chociaż wiem o nim niewiele, jest dla mnie oczywiste, że pytanie takie pozostaje w rażącej sprzeczności z najgłębszą istotą i charakterem Rahima Blaka. Wprawdzie od kilku miesięcy studiuje on w mojej pracowni, ale tak naprawdę to nie zdarzyło nam się jeszcze frontalnie trafić na siebie w jednej przestrzeni, we wspólnym czasie i rzeczywistości, gdyż Rahim Blak istnieje w swoich własnych jaźniach, rzeczywistościach, przestrzeniach i czasie, jest nieuchwytny, pojawia się znienacka, opowiada nerwowo i namiętnie o tym, co robi, co myśli, co zamierza. Głos jego ma dwie barwy, a twarzy ma przynajmniej kilka." (Marek Szymański)

Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter