Menu

„ZRÓBMY TO RAZEM”

Na tę zapowiedź czekają wszyscy! W sierpniu znów zapraszamy na ulubione warsztaty dla dziadków i wnucząt – cykl pięciu spotkań. Warsztaty prowadzą artyści plastycy - profesjonalni instruktorzy edukacji artystycznej oraz  proponując najrozmaitsze tematy, materiały i techniki. Najważniejsze jest to, że wszystkie prace artystyczne wymagają współpracy, międzypokoleniowego porozumienia i wspólnej pasji twórczej.

Każde spotkanie trwa ok. dwóch godzin, organizatorzy zapewniają materiały i narzędzia. Wstęp za opłatą 15 zł od osoby, zapisy mailowo, na adres bszyc@galeria.czest.pl lub SMS na numer 605 636 301. Warsztat dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat oraz osób dorosłych.

Terminarz warsztatów:

piątek, 2 sierpnia 2019, godz. 10.30-12.30
NOWE ŻYCIE RĘKAWICZKI

prowadzenie: Mariusz Woźniak
Podczas warsztatów uczestnicy, przy pomocy igły i nici, skrawków materiałów, niepotrzebnych guzików, wstążek i włóczek, wykonają kolorowe, oryginalne maskotki. Punktem wyjścia do pracy będą zalegające w szafach stare rękawiczki, stopniowo przemienione w pięcioosobowe rodzinki lub stworki z kilkoma głowami. Dzięki wspólnej pracy i zabawie powstaną jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne przytulanki, które niewątpliwie będą doskonałą pamiątką wspólnie spędzonego czasu.

poniedziałek, 5 sierpnia 2019, godz. 10.30-12.30
ELEGANTKI I PIRACI

prowadzenie: Karolina Chmielecka-Makles
Zajęcia dla elegantek w każdym wieku, choć mężczyźni i chłopcy mile widziani, bo przecież kolczyki to też piracka rzecz! Podczas warsztatów powstaną autorskie, zaprojektowane przez zespół dziadkowo-wnuczkowy kolczyki lub klipsy. Uczestnicy zaprojektują swoje kolczyki, a instruktorka pomoże znaleźć najlepsze techniczne rozwiązania do zrealizowania konkretnego wzoru.  Warsztaty będą wciągającym procesem twórczym, jak również lekcją cierpliwości i wytrwałości, uwieńczoną bardzo przyjemną i efektowną nagrodą w postaci biżuterii.

środa, 7 sierpnia 2019, godz. 10.30-12.30
MAKI, CHABRY I BŁAWATKI PACHNĄCE
prowadzenie: Adrianna Zawadzka
Warsztaty nawiązują do ikebany, czyli sztuki układania kwiatów. Uczestnicy będą układać w koszyczkach  fantazyjne kompozycje z kwiatów, które jednak wcześniej będą musieli samodzielnie wykonać -  z bibuły-krepiny, drucików i elementów ozdobnych. Warsztaty rozwijają wyobraźnię  i sprawność manualną, uczą kompozycji  elementów i układów kolorystycznych.  

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 , godz. 10.30 – 12.30
WENECKI STRAŻNIK KLUCZY

prowadzenie: Urszula Łyko-Katus
Kolorowy, sprasowany filc oraz aplikacje i nici, użytek z igły i nożyczek, a uczestnicy zakończą warsztaty z wykonanymi przez siebie zabawnymi przywieszkami i breloczkami, które ozdobią piórnik lub kosmetyczkę albo sprawią, że już nigdy nie zgubią się domowe klucze!


(fot. archiwalne)

 

Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter