Menu

30 października 2019, godz. 19.00
Wstęp biletowany, bilety do nabycia w kasie MGS/OKF
Cena: 50,- zł normalny; 40,- zł ulgowy

UWAGA dla wszystkich posiadaczy biletów
Z powodu dużego zainteresowania wydarzeniem zostało ono przeniesione w inne miejsce
tj. do Klubu Muzycznego Stacherczak, Al. Kościuszki (Schott). Początek, godz. 19.30

              Po przerwie Miejska Galeria Sztuki wznawia spotkania z cyklu Nieśmiertelni. Tym razem bohaterem spotkania będzie jeden z wielkich polskich bluesmanów – Tadeusz Nalepa. Wg utrwalonej już formuły spotkanie wypełnią opowiadane historie, wspomnienia i anegdoty, słuchanie muzyki, rozmowy, a poprowadzi je człowiek, który o bluesie wie wszystko – Jan Chojnacki, dziennikarz radiowej „Trójki”.

Tym razem, oprócz słuchania nagrań płytowych, odbiorców czeka niezła porcja muzyki na żywo.  Tribute to Tadeusz Nalepa zagra Leszek Cichoński - polski gitarzysta i wokalista bluesowy, kompozytor i aranżer, wraz z zespołem.

*****
Jan Chojnacki:

Jeżeli w stosunku do artysty związanego z polską muzyką rockową można by użyć  określenia „kultowy”, to był nim z pewnością Tadeusz Nalepa. Był niewątpliwie pionierem czystego gitarowego grania opartego na frazie bluesowej. Dzięki współpracy z poetą Bogdanem Loeblem potrafił w sposób oryginalny, bardzo czytelny i atrakcyjny dla polskiego odbiorcy przekazać prawdę o rock and rollu, który przecież dzieckiem bluesa jest. Media mówiły o nim „Ojciec polskiego bluesa”, w branży często mówiono o nim „Tata”. Tadeusz przyjmował te splendory z godnością, ale sam definiował siebie jako rockandrollowca. Cieszył się szacunkiem nie tylko wśród „szarpidrutów”. Z respektem odnosili się do niego także wyrafinowani jazzmani. No bo miał Tadeusz w sobie to coś, co dawało pozór, że jest ważną figurą. Znawcy nazywają to charyzmą.

(autor fotografii: Andrzej Tyszko)

Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter