Menu

Powrót kwiatów, czyli ludzie pragną piękna
21 września 2016, godz. 11.00 - zaproszenie na tarasy

Od kilku tygodni tarasy i otoczenie Miejskiej Galerii Sztuki cieszą oczy zielenią i barwnymi kwiatami. Do donic wróciły hortensje, floksy, aksamitki, lawenda i rozchodniki. Niezorientowanych informujemy, że kwiatowa rewitalizacja tarasów była możliwa dzięki grantowi z konkursu Lechstarter o wartości 25 tysięcy złotych, który Miejska Galeria Sztuki otrzymała w internetowej rywalizacji - dzięki odpowiedniej liczbie głosów oddanych na ten projekt. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w pomysł i realizację zadania  Ludzie pragną piękna, czyli powrót kwiatów – pomysłodawcom: Prezesowi Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP Hubertowi Wąskowi oraz Wiceprezesowi Fundacji Kulturoholizm Tomaszowi Kosińskiemu; wszystkim, którzy oddali swój głos oraz wykonawcom.

            21 września o godz. 11.00 Miejska Galeria Sztuki zaprosiła wszystkich na tarasy. Ostatnie chwile lata, to czas by jeszcze raz zobaczyć efekt wspólnych starań, podsumować projekt, pomyśleć o przyszłych sezonach kwiatowych. Odbyło się wspólne – symboliczne sadzenie kwiatów; na każdym wycinankowym kwiecie można było zapisać swoje życzenia i pozostawić go wśród żywych roślin. Pojawiłay się życzenia, także od gości z Izraela. Oby wszystkie sie spełaniły!

Przypominamy, że na tarasach mozna również oglądać instalację artystyczną Małgorzaty Lisieckiej - wiecej w zakładce Wystawy aktualne

Fot. Tomasz Man
Fot. Łukasz Kolewiński 

 Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter