Menu
  • V Dni Książki - Słowo i obraz, 8 – 12 maja 2007

       Już po raz piąty przygotowaliśmy dla Państwa różnorodny program spotkań z literaturą, w którym każdy może znaleźć interesujący wątek. Najmłodsi czytelnicy wzięli udział m.in. w spotkaniach z pisarzami literatury dziecięcej – Joanną Olech, Agnieszką Frączek i Izabelą Klebańską, w malowaniu ilustracji do wielkiej księgi „Lokomotywa” prowadzonym przez ilustratora książek Artura Nowickiego, w „Akademii rysowania”, warsztatach drukarskich „W pracowni mistrza Jana Gutenberga”, oraz projekcjach filmów opartych na książkach.
      Przygotowaliśmy również cykl spotkań poświęconych najnowszej kulturze polskiej – literackiej i plastycznej - spotkanie z prozaikiem Ignacym Karpowiczem, Piotrem Mareckim – współtwórcą „Tekstyliów bis” - Słownika młodej kultury polskiej, rozmowa z Piotrem Macierzyńskim o poezji popowej, spotkanie z poetami życia codziennego – Wojciechem Brzoską i Pawłem Lekszyckim.
      Niebanalną propozycją był storytelling w wykonaniu Michała Malinowskiego z Muzeum Opowiadaczy Historii, który ekspresją słowa wprowadzał słuchaczy w nastrój grozy albo egzotyczną kulturę Afryki.
      Podczas V Dni Ksiązki odbyły się dwa koncerty poezji śpiewanej - Wybrzeża pełne ciszy” do wierszy Karola Wojtyły w wykonaniu grupy Poethicon z Cieszyna oraz recital Agaty Ślazyk z Piwnicy pod Baranami.
      
      Wstęp na wszystkie imprezy – bezpłatny.

Nazwa pliku Typ pliku Rozmiar pliku Pobierz
Szczegółowy program doc 194,00 KB Pobierz
Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter