Menu

malarstwo, rzeźba, rysunek, fotografia
12/03 - 10/04/2016
Sala Gobelinowa
wernisaż: 11/03/2016, godz. 18.00 


Wystawa Visioni/Wizje prezentuje obrazy, rzeźby i fotografie dwunastu włoskich artystów wybranych z galerii „Transvisionismo" w Castell’Arquato (w prowincji Piacenza) oraz dwunastu polskich artystów wybranych przez Galerię Sztuki Współczesnej „Labirint" z Krakowa. Zrodzone z długoletniej współpracy obu galerii wydarzenie wystawiennicze stanowi część szerokiego programu międzynarodowych wymian artystycznych i kulturalnych, dzięki czemu wystawę od ubiegłego roku pokazują równolegle galerie i ośrodki sztuki w Polsce i we Włoszech.

Ideą przewodnią wystawy „Visioni/Wizje" jest swoboda technik oraz maksymalna wolności stylu i ekspresji. Zaproszeni artyści reprezentują odmienne nurty sztuki współczesnej, posługują się różnymi konwencjami i językami plastycznej wypowiedzi. Inny jest też ich temperament twórczy. Łączy ich jednak przywiązanie do tradycji rozumianej jako punkt odniesienia do własnych rozwiązań i przemyśleń twórczych.

W skład grupy polskiej wchodzą artyści będący przedstawicielami środowisk twórczych z miast, w których prezentowana będzie wystawa w Polsce. Oprócz artystów krakowskich, jak m.in. prof. Teresa Żebrowska czy Maciej Gryglaszewski wezmą w niej udział artyści związani z Kielcami (prof. Małgorzata Bielecka i dr Teresa Ślusarek), z Zakopanego pochodzą Anna Schumacher i fotografik Zbigniew Ładygin a Opole reprezentuje prof. Edward Syty. Z Częstochowy  na wystawę został zaproszony  Monstfur.

Organizatorzy wystaw w Polsce:
Transvisionismo Studio, e Laboratio d’Arte, Castell’Arquato, Italy
Galeria Labirynt No2, Kraków, Polska
Stowarzyszenie Forum Innowacyjności Odin, Kraków, Polska

logo Transvisionismo — kopia.jpg   Labirynt logo — kopia.JPG   logo Odin nowe — kopia.jpg


Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter